Personal

Seko sjöfolk har två kontor, ett i Göteborg med 12 anställda och ett i Stockholm med 5 anställda.

Boka alltid in möten innan du besöker oss då vi inte alltid är på plats. Kontoret i Göteborg går att besöka under öppettider, men vill du träffa en ombudsman bör du boka tid.

  • Kenny Reinhold

    Ordförande

    Kenny Reinhold

    Telefon: 031-429530

    kenny.reinhold@seko.se

    Kenny har det övergripande ansvaret för verksamheten, och är ansvarig för det internationella arbetet, avtal och ombudsmän.

  • Peter Skoglund

    Vice ordförande

    Peter Skoglund

    Telefon: 031-429524

    peter.skoglund@seko.se

    Peter arbetar som ombudsman på vårt kontor i Göteborg och är vice ordförande med ansvar för facklig/politiskt samarbete, rederier på västkusten och för internationella avtal.

  • Chang Strömberg

    Kassör

    Chang Strömberg

    Telefon: 031-429532

    chang.stromberg@seko.se

    Chang är ansvarig för ekonomin, fastighetsbolaget och våra stiftelser.

  • Jonas Forslind

    Sekreterare

    Jonas Forslind

    Telefon: 031-429534

    jonas.forslind@seko.se

    Jonas är ansvarig för personalen och kontoren. Informationsansvarig och ansvarig för medlemstidningen Sjömannen.

  • Ombudsman

    Ida Wallin

    Telefon: 010-4821704

    ida.wallin@seko.se

  • Ombudsman

    Lisa Rosberg

    Telefon: 010-4821703

    lisa.rosberg@seko.se

  • Mikael Lindmark

    Ombudsman

    Mikael Lindmark

    Telefon: 031-429544

    mikael.lindmark@seko.se

    Mikael arbetar som ombudsman på vårt kontor i Göteborg, och ansvarar för flera rederier på västkusten, i Skåne och i Blekinge.

  • Oskar Lindskog

    Ombudsman

    Oskar Lindskog

    Telefon: 031-429538

    oskar.lindskog@seko.se

    Oskar arbetar som ombudsman på vårt kontor i Stockholm och ansvarar för rederier på ostkusten.

  • Pelle Andersson

    Ombudsman & RSO

    Pelle Andersson

    Telefon: 031-429528

    pelle.andersson@seko.se

    Pelle är ombudsman på vårt kontor i Stockholm. Han är även Regionalt skyddsombud och håller i våra utbildningar i arbetsmiljö. Skärgårds- och bogseravtal på ostkusten är Pelles ansvarsområden.

  • Ombudsman

    Petra Sviberg

    Telefon: 010-4821705

    petra.sviberg@seko.se

  • Redaktör

    Klara Johansson

    Telefon: 031-429521

    klara.johansson@seko.se

    Klara arbetar som redaktör och reporter men även med formgivning av tidningen Sjömannen, och med sociala medier och webb. Klara är placerad på vårt kontor i Göteborg.

  • Reporter

    Jörgen Tiger

    Telefon: 031-429523

    jorgen.tiger@seko.se

    Jörgen arbetar som reporter för vår medlemstidning Sjömannen, men även med webb och sociala medier etc. Jörgen är placerad på vårt kontor i Göteborg.

Uppdaterad: