Personal

Seko sjöfolk har två kontor, ett i Göteborg med 12 anställda och ett i Stockholm med 3 anställda.

Boka alltid in möten innan du besöker oss då vi inte alltid är på plats. Kontoret i Göteborg går att besöka under öppettider, men vill du träffa en ombudsman bör du boka tid.

  • Kenny Reinhold

    Ordförande

    Kenny Reinhold

    Telefon: 031-429530

    kenny.reinhold@seko.se

    Kenny har det övergripande ansvaret för verksamheten, och är ansvarig för det internationella arbetet, avtal och ombudsmän.

  • Chang Strömberg

    Kassör

    Chang Strömberg

    Telefon: 031-429532

    chang.stromberg@seko.se

    Chang är ansvarig för ekonomin, fastighetsbolaget och våra stiftelser.

  • Jonas Forslind

    Sekreterare

    Jonas Forslind

    Telefon: 031-429534

    jonas.forslind@seko.se

    Jonas är ansvarig för personalen och kontoren. Informationsansvarig och ansvarig för medlemstidningen Sjömannen.

  • Petra Fornander

    Assistent

    Petra Fornander

    Telefon: 0770-457 950

    petra.fornander@seko.se

    Petra arbetar på Medlemsservice och svarar på medlemmarnas frågor på telefon och e-post. Prenumerationer av Sjömannen och planering av våra konferenser ansvarar Petra för.

  • Evalotta Hedqvist

    Assistent

    Evalotta Hedqvist

    Telefon: 0770-457 950

    evalotta.hedqvist@seko.se

    Evalotta arbetar på Medlemsservice och svarar på medlemmarnas frågor på telefon och e-post. Försäkringsärenden och kontakten med försäkringsinformatörer och administration av våra utbildningar är andra arbetsuppgifter som Evalotta ansvarar för.

  • Andreas Högberg

    Assistent

    Andreas Högberg

    Telefon: 0770-457 950

    andreas.hogberg@seko.se

    Andreas arbetar på Medlemsservice och svarar på medlemmarnas frågor på telefon och e-post. Kontakt med långtidssjuka medlemmar och administration av våra utbildningar är andra arbetsuppgifter som Andreas ansvarar för.

  • Jan Jenssen

    Assistent

    Jan Jenssen

    Telefon: 0770-457 950

    jan.jenssen@seko.se

    Janne arbetar på Medlemsservice och svarar på medlemmarnas frågor på telefon och e-post. Registrering av medlemsavgifter från arbetsgivare och administration av våra utbildningar är andra arbetsuppgifter som Janne ansvarar för.

  • Ana Kokol

    Assistent

    Ana Kokol

    Telefon: 0770-457 950

    ana.kokol@seko.se

    Ana arbetar på Medlemsservice och svarar på medlemmarnas frågor på telefon och e-post. Registrering av medlemsavgifter från arbetsgivare och registervård är arbetsuppgifter som Ana ansvarar för.

  • Susanne Rambring

    Assistent

    Susanne Rambring

    Telefon: 0770-457 950

    susanne.rambring@seko.se

    Susanne arbetar som assistent med ekonomi, bokföring och till viss del medlemsservicefrågor.

  • Pelle Andersson

    Ombudsman & RSO

    Pelle Andersson

    Telefon: 031-429528

    pelle.andersson@seko.se

    Pelle är ombudsman på vårt kontor i Stockholm. Han är även Regionalt skyddsombud och håller i våra utbildningar i arbetsmiljö. Skärgårds- och bogseravtal på ostkusten är Pelles ansvarsområden.

  • Mikael Lindmark

    Ombudsman

    Mikael Lindmark

    Telefon: 0770-457 950

    mikael.lindmark@seko.se

    Mikael arbetar som ombudsman på vårt kontor i Göteborg, och ansvarar för flera rederier på västkusten, i Skåne och i Blekinge.

  • Oskar Lindskog

    Ombudsman

    Oskar Lindskog

    Telefon: 031-429538

    oskar.lindskog@seko.se

    Oskar arbetar som ombudsman på vårt kontor i Stockholm och ansvarar för rederier på ostkusten.

  • Peter Skoglund

    Ombudsman

    Peter Skoglund

    Telefon: 031-429524

    peter.skoglund@seko.se

    Peter arbetar som ombudsman på vårt kontor i Göteborg och ansvarar främst för rederier på västkusten och för internationella avtal.

  • Redaktör

    Klara Johansson

    Telefon: 031-429521

    klara.johansson@seko.se

    Klara arbetar som redaktör för vår medlemstidning Sjömannen, men även med webb och sociala medier etc. Klara är placerad på vårt kontor i Göteborg. 

  • Elizabeth Melendez

    Lokalvård

    Elizabeth Melendez

    elizabeth.melendez@seko,se

    Elizabeth sköter om våra lokaler, posthantering och assisterar i samband med våra möten och utbildningar etc.

  • Linda Apelqvist

    Assistent

    Linda Apelqvist

    Telefon: 0770-457 950

    sjofolk@seko.se

    Linda är för närvarande föräldraledig.

Uppdaterad: